رد کردن لینک ها

خدمات قالیشویی ما

امکان ترمیم ریشه و شیرازه بصورت طبیعی به روشهای مختلف وجود دارد که متناسب با نیاز فرش شما قابل اجرا می باشد.

بنحوی که نمای ظاهری فرش به حالت اولیه برگشته و در صورت نگهداری درست عمری برابر عمر فرش شما خواهد داشت. اینکار برای فرش دستبافت توسط استادکاران فرش و بصورت کاملا دستی انجام می گردد. در مورد فرش ماشینی همانند روش اولیه انجام شده در کارخانه، ریشه توسط چرخهای ریشه زن مخصوص تجدید می گردد.

بوجود آمدن هرگونخ مشکلی در رنگ فرش می تواند بسیار مهم بوده و با تاثیری که در جلوه ظاهری فرش می گزارد می تواند ارزشهای فرش را تحت تاثیر قرار دهد.

به دو گونه می تواند این اتفاق بیفتد اول موردی که بسیار شایع بوده و هر لحظه امکان وقوع ان وجود دارد وآن لکه دار شدن فرش بر اثر مواد خارجی است و حالت دوم تغییر رنگ فرش و یا مهاجرت یک رنگ به نواحی مجاور است که معمولا هنگام شستن و یا تماس فرش با آب و دیگر مایعات اتفاق می افتد . در هر دو مورد تکنیک های رنگ برداری و لکه برداری  مشکل گشا میباشد.

کلیه فرشهای پرز دار پس از اتمام بافت و یا هنگام بافت پرداخت یا روگیری می شوند.

پرداخت در واقع همان صاف کردن سطح پرزهاست .به عبارت دیگر اضافی پرز گره ها قیچی و ارتفاع آنها متناسب با رجشمار فرش کوتاه میشوند. با اینکار موهای اضافی روی فرش از بین رفته و ظاهر فرش،طرح و نقش و رنگبندی آن به زیبایی نمایان میشود و در مواردی نیز ایرادات موجود در فرش خود را آشکار میکند. این مرحله یکی از مراحل اساسی و کارساز عملیات تکمیلی فرش میباشد.

در این شرکت، شستشوی فرش دستباف در دو گروه دستبافت معمولی و دستباف درجه یک به صورت جداگانه و در مراحلی خاص و منطبق بر ویژگی های آن گروه اعمال میشود.

  • * فرش دستباف معمولی=(پشم، کرک)
  • *فرش دستباف درجه یک= (گل ابریشم)

نکته : اینکه قالیشویی و شستن فرش را نیز هر چند وقت یکبار باید انجام داد، بستگی به عوامل مختلفی مانند محیط، وجود حیوانات خانگی، بچه ها و غیره دارد و اصول تکرار آن، هر شش ماه و حداکثر یک سال است.

شستشوی فرش ماشینی در شرکت قالیشویی شریعتی در دو گروه فرشهای ماشینی معمولی و فرشهای ماشینی درجه یک ارائه میشود که هر کدام از آنها مراحل خاص خود را دارا میباشند.
نکته :

باید متذکر شد که از مواد شوینده موجود در منازل جهت شستشوی فرش استفاده نکنید. برای شستشوی فرش مواد شوینده خاصی وجود دارد که کاملا خنثی بوده و فاقد ترکیبات اسیدی و یا قلیایی شدید میباشند. در کارگاههای قالیشویی معتبر از این مواد شوینده مناسب برای شستن فرشهای شما استفاده می گردد.

عملیاتی که به نوعی در تکمیل و یا رفع نواقص فرش انجام می پذیرد زیر پوشش رفو گری قرار میگیرد.

روفوگری کاریست که معمولا نیازمند مهارت خاص و تجربه کافی میباشد و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند باید دارای سابقه طولانی در بافت، رنگرزی، شناخت رنگ و مواد اولیه فرش باشند. معمولا عملیات تکمیلی و رفو برروی فرشها برای رفع عیوب ناشی از بیدخوردگی، پارگی، پوسیدگی، ساییدگی و سوراخ شدن انجام می پذیرد. این موارد بیشترین آمار را در بین صدمات فرش دستبافت، به خود اختصاص داده اند. به این منظور تا جایی که امکان پذیر است باید فرش را در مقابل این خطرات با رعایت اصولی ایمن نمود.

درخواست مشاوره ثبت سفارش
بازگشت به بالای صفحه